Informujemy o zmianach pracy Call Center w dniach 1-4 maja 2013. Konsultanci będą do Państwa dyspozycji z uwzględnieniem poniższych zmian:

  • 01 i 03/05/13   –  Call Center będzie nieczynne
  • 02/05/2012 – Call Center czynne w godzinach 10-14
  • 04/05/13 – Call Center czynne w godzinach 10-14

Za ewentualne niedogodności przepraszamy.

Jednodniowa zbiórka odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, w którym szkoła uczestniczy od kilku miesięcy.

– Największą ilość stanowiły telewizory, aż 28 sztuk, monitory komputerowe, komputery, odkurzacz oraz drobny sprzęt typu żelazka, czajniki. Jestem bardzo zaskoczona ilością przyniesionego sprzętu. Na akcję zbiórki niepotrzebnego sprzętu elektrycznego odpowiedzieli licznie okoliczni mieszkańcy osiedla KSM, nasi uczniowie i ich rodzice. Dostarczono nam niesamowite ilości wszystkiego, za co bardzo dziękuję – mówi Beata Nosek, opiekun Zielonego Patrolu numer 25. – Szkoła tego typu zbiórki organizuje od 5 lat.

Uczniowie z Zielonego Patrolu przyniesiony sprzęt segregowali i układali. (fot. Aleksander Piekarski)Uczniowie z Zielonego Patrolu przyniesiony sprzęt segregowali i układali.

Zaś sami uczestnicy Zielonego Patrolu do akcji przygotowali się kilka dni wcześniej. – Na osiedlu, sklepach, blokach rozwieszaliśmy ulotki z informacjami o zbiórce – mówi Ola Mhango. – Na każdej przerwie wychodziliśmy i liczyliśmy sprzęt, układaliśmy go, dbaliśmy, żeby się nie zniszczył. Mieszkańcy pozbywali się też starych telefonów komórkowych, które jak wiadomo zawierają mnóstwo związków chemicznych, groźnych dla środowiska. Tego typu sprzęt nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego w Szkole Podstawowej numer 28 odbyła się w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego organizatorem jest ElektroEko. – Za zebrany sprzęt, nasza szkoła otrzymała punkty, za które będzie można odebrać pomoce dydaktyczne i elementy wyposażenia sal – mówi Beata Nosek.

Echo Dnia Kieleckie, 2013.04.18 „Zebrali mnóstwo elektrośmieci” – Szkoła Podstawowa nr 28 w Kielcach bierze udział w programie moje miasto bez elektrośmieci. Uczniowie zebrali aż 1830 kg ZSEE.

ElektroEko uruchomiło kolejne punkty zbierania elektrośmieci – w Krośnie i Tomaszowie Mazowieckim. W punktach tych dostępne są kupony Funduszu Oświatowego.

Adresy, dni i godziny otwarcia punktów zbierania:

Krosno

Parking przed Urzędem Miasta Krosna, ul. Lwowska 28a, druga sobota miesiąca w godz. 9.00-14.00

Tomaszów Mazowiecki

ul. Warszawska 11, poniedziałek – piątek w godz. 8.00-18.00, sobota w godz. godz. 8.00-14.00

Szkoły mogą także zamówić odbiór elektrośmieci bezpośrednio z placówki, wysyłając zgłoszenie odbioru elektrośmieci dostępne na stronie internetowej www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl na 21 dni przed planowaną zbiórką.

W związku z wdrożeniem w Radomiu programu „Moje miasto bez elektrośmieci”  na terenie miasta powstały publiczne punkty zbierania elektrośmieci. Mieszkańcy dodatkowo mogą za darmo pozbyć się niepotrzebnych wielkogabarytowych urządzeń bezpośrednio z domów.  Korzyści może odnieść również 35 radomskich szkół podstawowych, mających szansę na pozyskanie atrakcyjnych pomocy dydaktycznych.

Kompleksowe wdrożenie programu „Moje miasto bez elektrośmieci” w Radomiu oznacza budowę nowoczesnego i efektywnego systemu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Służyć temu będą m.in. stworzone publiczne punkty zbierania, w których mieszkańcy będą mogli pozostawiać niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne.

Adresy punktów zbierania elektrośmieci ElektroEko w Radomiu:

  • Parking przed Urzędem Miejskim w Radomiu u zbiegu ulic Kilińskiego i Staszica, otwarty w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godz. 9.00-15.00
  • Parking przed supermarketem E.Leclerc, przy ul. Wierzbickiej, otwarty w każdą drugą sobotę miesiąca w godz. 9.00-15.00
  • Parking przed Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym, przy ul. Chrobrego, otwarty w każdą trzecią sobotę miesiąca w godz. 9.00-15.00
  • Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych, ul. Witosa 96, otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00, oraz w sobotę w godzinach 9.00-14.00

Przystąpienie Radomia do programu „Moje miasto bez elektrośmieci” oznacza również bezpośrednie korzyści dla 35 radomskich szkół. Dzięki oddawaniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) do wskazanych Publicznych Punktów Zbierania,  mieszkańcy mogą przyczynić się do pozyskania przez placówki atrakcyjnych pomocy naukowych (np. rzutników, tablic multimedialnych). Wystarczy odebrać kupon Funduszu Oświatowego, a następnie przekazać go wybranej placówce. 

Dodatkowo na terenie miasta działa usługa bezpłatnego odbioru z domów elektrośmieci wielkogabarytowych (np. lodówki, pralki, telewizory powyżej 24 cali, zamrażarki).  

Usługę można zamówić dzwoniąc pod numer 2222 333 00 lub uzupełniając formularz zgłoszeniowy.

Minął pierwszy kwartał i termin odsyłania zebranych przez szkoły kuponów Funduszu Oświatowego otrzymanych podczas zbiórek elektrośmieci. Kupony należy naklejać na specjalnych kartach, które szkoły otrzymały w minionym roku wraz z pakietem bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Karta nie musi być w całości wypełniona, aby odesłać ją do organizatora. Na podstawie odesłanych kuponów, naliczone zostaną punkty. Liczba zebranych punktów pojawi się na stronie www.moje-miasto-bez-elektrośmieci.pl na profilu szkoły, po zalogowaniu https://www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl/?page_id=2883.  Zebrane punkty można w dowolnym momencie wymienić na pomoce dydaktyczne z Katalogu Pomocy Szkolnych.

Jeżeli zebrana liczba punktów jeszcze nie wystarcza na wymarzone pomoce szkolne, zachęcamy do organizowania kolejnej zbiórki.

Kupony należy odesłać na adres:

Ogólnopolski Program Edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci"

ul. Locci 18, 02-928 Warszawa