Zapraszamy do lektury nowego wydania Biuletynu "Moje miasto bez elektrośmieci". Dostępne jest na naszej stronie w zakładce "Biuletyn dla szkół" . Wersję drukowaną otrzymacie Państwo w najbliższym tygodniu. W biuletynie znajdują się m.in. informacje o tym jak można zdobyć dodatkowe punkty Funduszu Oświatowego czy jak sprawnie zamówić odbiór elektrośmieci. Przygotowaliśmy także dla Państwa nową promocję "Pufy 2+1", ale o szczególach dowiecie się już z biuletynu. Serdecznie zapraszamy :-).

 

Lokalna prasa jest doskonałym narzędziem promowania zbiórek elektrośmieci. Warto zapoznać się z artykułem, który powstał z inicjatywy szkolnego koordynatora programu "Moje miasto bez elektrośmieci" – Pani Katarzyny Gałek-Żmudzkiej, ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Nowej Hucie.

Zapraszamy do lektury >>>

 

Szczecin dołączył do gmin objętych ogólnopolskim programem edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci”. Dzięki współpracy z ElektroEko na terenie miasta wdrożony został komfortowy system zbiórki ZSEE. Korzyści odniosą również lokalne szkoły podstawowe. –  otrzymają szansę na pozyskanie atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Urząd Miasta Szczecin sprawuje mecenat nad programem.

Mieszkańcy Szczecina  posiadający wielkogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np. popsute pralki, lodówki) mogą zamówić bezpłatną usługę ich odbioru z domu. Wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub uzupełnić formularz dostępny TUTAJ.
 
W ramach programu, do dyspozycji mieszkańców Szczecina oddano dwa publiczne punkty zbierania. Przyniesiony przez mieszkańców zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przyjmowany jest w każdej ilości, bezpłatnie.
 
 
W zamian za elektrośmieci oddawane do dedykowanych punktów , szkołom przydzielane są kupony. Te z kolei przeliczane na punkty, które placówki oświatowe mogą wymieniać na opłacane z Funduszu Oświatowego materiały i pomoce edukacyjne m.in. tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy – według potrzeb szkół.
 
Kupony mogą być zbierane nie tylko przez nauczycieli i uczniów, ale również przez ich rodziny, znajomych czy sąsiadów. Im mocniej społeczność związana z daną placówką edukacyjną zaangażuje się w zbiórkę elektrośmieci, a następnie oddawanie ich do punktów zbierania prowadzonych przez ElektroEko i Urząd Miasta, tym większą liczbę kuponów otrzyma szkoła. To od mobilizacji społeczności lokalnej zależy więc, na jakim poziomie placówka edukacyjna będzie mogła korzystać z Funduszu Oświatowego.

Po każdej zbiórce elektrośmieci otrzymujecie Państwo kupony Funduszu Oświatowego. Na ich podstawie naliczane są punkty, które można wymienić na pomoce szkolne. Dlatego tak ważne jest, aby kupony odsyłać regularnie do Organizatora.

Przypominamy, iż dolną część kuponu (z kodem kreskowym) trzeba wkleić do specjalnej karty. Pozostałą należy zachować jako element kontrolny. Karty z kodami, nawet jeżeli nie są w całości wyklejone kodami kreskowymi, należy odsyłać do Organizatora pod koniec każdego kwartału. Wysyłając karty z kodami do Organizatora warto wysłać je listem poleconym, aby przesyłka nie zagnięła. Polecamy wykonanie kserokopii karty i pozostawienie jej w szkolnym archiwum.

 

 

Zimowa promocja została zakończona. Jeżeli w Państwa szkole odbyła się już zbiórka i otrzymaliście Państwo kupony Funduszu Oświatowego, prosimy o jak najszybsze odesłanie kuponów w celu naliczenia punktów Funduszu Oświatowego. Punkty widoczne będą na profilu szkoły, dostępnym po zalogowaniu na stronie internetowej programu www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl.

Zamówienie na projektor multimedialny należy złożyć na formularzu zamówienia pomocy szkolnych, który po dokładnym wypełnieniu powinien być przesłany faksem pod numer 9220 885 60 98 lub e-mailem: szkola@mmbe.pl.

>> Pobierz Formularz Zamówienia Pomocy Szkolnych