13. października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci!

Już za kilka dni, 13 października, pierwszy raz w Polsce będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Idea została stworzona przez WEEE Forum przy wsparciu 26 organizacji non-profit z 20 różnych krajów z całego świata, w celu ochrony środowiska naturalnego. Co roku produkujemy blisko 50 milionów ton elektrośmieci na całym Świecie, ale niestety tylko część z nich trafia do recyklingu. 

Możemy to zmienić postępując prawidłowo z elektrośmieciami, organizując zbiórki czy oddając zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne do punktów zbierania.

Zachęcamy wszystkie placówki oświatowe do organizowania zbiórek i tym samym aktywnego włączenia się do obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci.

Za zebrane elektrośmieci placówki otrzymają punkty Funduszu Oświatowego, które będą mogły wymienić na nowoczesne pomoce szkolne. A pierwszych 100 placówek, które zorganizują zbiórki jeszcze w tym roku otrzymają dodatkowo zestaw kreatywny Dentysta z zapasem ciastoliny Play Doh (24 tuby).

O zbiórce warto poinformować rodziców i okolicznych mieszkańców. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalne plakaty, które wysłaliśmy w raz z materiałami edukacyjnymi. Można też pobrać plakat.

Zapraszamy!

 

NASZE PROJEKTY

Organizator Patronat honorowy