28 września

10-lecie programu

Ogólnopolski program edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci” działa nieprzerwanie od 10 lat. To autorski projekt ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, którego głównym celem jest edukacja z zakresu prawidłowego postępowania z elektrośmieciami.

„Moje miasto bez elektrośmieci” to autorski projekt naszej Organizacji, który łączy w sobie dwa aspekty – edukacji ekologicznej i społecznej odpowiedzialności biznesu. Powstał on w roku 2011. W pierwszym etapie koncentrował się na działaniach lokalnych, na terenie Warszawy, ale już w kolejnym roku stał się projektem ogólnopolskim. Okazało się bowiem, w co wierzyliśmy od początku, iż edukacja ekologiczna w zakresie prawidłowego postępowania z elektrośmieciami jest bardzo potrzebna.”

Grzegorz Skrzypczak | Prezes ElektroEko SA

 

 „Od 10 lat edukujemy dzieci i młodzież w oparciu o bezpłatne materiały edukacyjne, które przygotowujemy i dostarczamy do przedszkoli i szkół. Są to także materiały w wersji on-line, cykle warsztatów edukacyjnych, eventów ekologicznych i happeningów. W naszym programie kluczowe miejsce zajmuje Fundusz Oświatowy, dzięki któremu placówki otrzymują nowoczesne pomoce dydaktyczne i wyposażenie za elektrośmieci. Z Funduszu Oświatowego programu „Moje miasto bez elektrośmieci” aktywnie korzysta 1,5 tysiąca placówek.”

Anna Podsiadło | Koordynator programu „Moje miasto bez elektrośmieci”

 

Dotychczasowe działania edukacyjne przynoszą efekty w postaci proekologicznych zachowań u dzieci, a także ich rodziców i w lokalnych społecznościach. Wszyscy angażują się w organizowane przez placówki zbiórki elektrośmieci. Zbiórki te zasilają Fundusz Oświatowy, z którego aktywnie korzystają przedszkola i szkoły.

„Niemalże 5 milionów kg elektrośmieci – tyle zebrały przez dekadę placówki realizujące program, organizując prawie 5 tysięcy zbiórek zużytego sprzętu! Zebrany sprzęt nie tylko nie zanieczyścił naszego środowiska naturalnego, ale pozwolił wyposażyć 800 placówek w nowoczesne p omoce d ydaktyczne, o łącznej wartości 1 mln złotych. A to przecież nie koniec naszej misji. Będziemy działać dalej kształtując odpowiednie postawy proekologiczne, wspólnie z naszymi koordynatorami wychowując nowe pokolenia świadomych konsumentów.”

Grzegorz Skrzypczak | Prezes ElektroEko SA

Projekt „Moje miasto bez elektrośmieci” od lat doceniany jest przez środowisko branżowe oraz samorządy lokalne. Nie odniósłby on takiego sukcesu, gdyby nie zaangażowanie koordynatorów programu.

„Siłą naszego programu są nasi koordynatorzy. Cieszymy się, że mamy tak aktywnych i ambitnych nauczycieli, którzy korzystając z naszych materiałów, aktywności i inspiracji do realizacji zajęć, odnoszą spektakularne wyniki. Dziękujemy i doceniamy Wasz wkład w rozwój „Mojego miasta bez elektrośmieci”.

Anna Podsiadło | Koordynator programu

„Moje miasto bez elektrośmieci”

Wszystkie jubileuszowe aktywności startują od października. Wówczas znajdziecie także na naszej stornie programu materiały do promocji naszego jubileuszu. Zachęcamy do korzystania i chwalenia się na strona internetowych placówek oraz profilach w mediach społecznościowych.

  • Logo jubileuszowe programu
  • Banner jubileuszowy do zamieszczenia na www
  • Jubileuszowa nakładka na FB
  • Infografiki na FB do promocji programu

Zachęcamy do wspólnego świętowania. Nadsyłajcie do nas reportaże, w jaki sposób Wasza placówka świętuje 10 lat programu. Pochwalcie się na FB, od kiedy realizujecie założenia programu? Pamiętajcie, żeby oznaczyć wówczas nasz profil FB/Elektrosmieci.ElektroEko.