Co zrobić ze zużytą świetlówką

Zgodnie z Ustawą o Zużytym Sprzęcie Elektrycznym i Elektronicznym zużytych świetlówek nie można wyrzucać do śmietnika wraz z innymi odpadami, ponieważ zawierają substancje niebezpieczne: rtęć oraz luminofor.
Zużyte świetlówki można oddać w sklepie lub hurtowni przy zakupie nowych. Punkty sprzedaży mają obowiązek przyjąć je w tej samej ilości, co zakupione, bez względu na markę.

Zużyte świetlówki można oddać w sklepach w proporcji 1:1 (stara świetlówka za nową). Natomiast w lokalnych punktach zbierania elektrośmieci zużyte świetlówki można oddać w dowolnych ilościach. Ich adresy dostępne są na stronie urzędu gminy.

Zużyte świetlówki oddaj do punktu zbierania
lub wrzuć do specjalnego pojemnika!

Jeśli nie wiesz, gdzie można znaleźć najbliższy punkt zbierania zużytych świetlówek, możesz zapytać również zarządcę Twojej nieruchomości lub administratora. Od 2010 roku ElektroEko wdraża program, który umożliwia mieszkańcom pozbycie się tego rodzaju odpadów blisko ich miejsca zamieszkania. Obecnie w Poznaniu, Łodzi i Warszawie funkcjonuje program „Masz ZUŻYTĄ ŚWIETLÓWKĘ? Wrzuć ją do pojemnika z tym znakiem!” umożliwiający zarządcom nieruchomości oraz administratorom zamawianie specjalnych pojemników na świetlówki. Już wkrótce będą one dostępne również w innych miastach w Polsce.


Edukacja domowaJestem zainteresowany/-a bezpłatnym programem edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci" do domowej edukacji ekologicznej.


szkoły podstawowejprzedszkola


Zapoznałem się z Regulaminem i zasadami korzystania ze strony internetowej www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl oraz programyedukacyjne.pl

TAK, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez Adliner Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-928) przy ul. Locci 18, jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, w tym głównie programów edukacyjnych realizowanych przez Adliner Sp. z o.o., zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Zostałem poinformowany o tym, że podanie ww. danych jest dobrowolne oraz że mam prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności Adliner Sp. z o.o.

TAK, chcę być informowany/-a e-mailowo o programach edukacyjnych Adliner Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-928) przy ul. Locci 18 i w związku z tym zgadzam się na otrzymywanie informacji dotyczących programów edukacyjnych, wysyłanych przez Adliner Sp. z o.o. na wyżej podany adres e-mail. Zostałem poinformowany o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności Adliner Sp. z .o.o.