Stawiamy na ekologiczną kreatywność!

„Dlaczego elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci?” – czekamy na Wasze odpowiedzi w ramach nowego konkursu. A jest on w tym roku wyjątkowy!

Do przygotowania będzie praca twórcza w jednej z trzech kategorii do wyboru:

  • Kategorii praca plastyczna
  • Kategoria film
  • Kategoria piosenka

Placówka może przesłać dowolną liczbę prac już od 1 października br. poprzez formularz konkursowy dostępny na naszej nowe stronie programowej. Każda placówka uczestnicząca w konkursie, zobowiązana jest także do zamieszczenia najpóźniej do 9 kwietnia 2021 r. w zakładce Mapa Eko-działań opisu dowolnego Działania, związanego z realizacją programu.

Na zgłoszone prace będzie można głosować, ale tylko prace, które otrzymają minimum 100 głosów zostaną poddane ocenie Jury.

Nagrodzimy 3 najciekawsze prace, po jednej z każdej kategorii a także przyznamy 6 wyróżnień w dowolnych kategoriach.

Szczegóły znajdziecie w zakładce KONKURS.

 

Jak co roku, tuż przed wakacjami, rozstrzygamy konkurs realizowany w ramach programu. Czas pandemii i brak możliwości spełnienia wszystkich warunków, wymusił konieczność zmiany regulaminu konkursu, w wyniku której placówki nie były zobowiązane do organizacji drugiej zbiórki elektrośmieci. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a jury miało ręce pełne pracy i jak zwykle stało przed trudnym wyborem. Na wyróżnienie zasługują wszyscy uczestnicy!

Główną nagrodę tj. 10 500 punktów Funduszu Oświatowego do wykorzystania na dowolne pomoce dydaktyczne oraz bon Sodexo na 500 zł na doposażenie pracowni koordynatora programu otrzymało – Niepubliczne Przedszkole DANAPIS w Nowym Sączu.

Wyróżnienia tj. 2000 punktów Funduszu Oświatowego do wykorzystania na dowolne pomoce dydaktyczne oraz bon Sodexo na kwotę 200 zł na doposażenie pracowni koordynatora programu otrzymały:

  • Szkoła Podstawowa w Hejdyku
  • Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie
  • Zespół Szkół w Krośnie
  • Szkoła podstawowa nr 13 w Mysłowicach

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym placówkom! Cieszymy się z obecności przedszkoli w gronie laureatów tegorocznej edycji. Mimo, iż przedszkola zostały włączone do realizacji programu zaledwie trzy lata temu to świetnie odnajdują się w jego formule. Są też dowodem na to, nigdy nie jest za wcześnie na edukację w zakresie prawidłowego postępowania z elektrośmieciami.

Każdej placówce życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do nowego konkursu w roku szkolnym 2020/2021.

Pierwszy raz w ramach konkursu „Dzień bez elektrośmieci” przyznana została dodatkowa nagroda w formie WYRÓŻNIENIA SPECJALNEGO, które otrzymała: Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi. Serdecznie gratulujemy!