W trakcie jubileuszu nie zapominamy o koordynatorach, którzy tworzą sukcesy „Mojego miasta bez elektrośmieci”. Niejednokrotnie zaskakiwali nas swoją pomysłowością, a efekty ich pracy to nie tylko miliony kilogramów zebranych elektrośmieci, ale przede wszystkim proekologiczne postawy dzieci, które przekładają się na efektywne eko-zachowania. Dziękujemy za zaufanie i wspólne działania na rzecz ochrony środowiska. Doceniamy Wasze zaangażowanie i nominujemy Was do udziału w plebiscycie „KOORDYNATORZY DEKADY PROGRAMU MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI”. W plebiscycie zaprezentujemy sylwetki najaktywniejszych nauczycieli, którzy wpisali się w historię programu. Spośród nominowanych osób wybierzemy 10, którym przyznamy specjalne wyróżnienia i statuetkę KOORDYNATORA DEKADY. Uczniowie, rodzice, lokalne społeczności – poprzez głosowanie – pomogą nam dokonać wyboru.

10 koordynatorów z najwyższą liczbą głosów otrzyma:

 • Tytuł: KOORDYNATORA DEKADY PROGRAMU MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI
 • Statuetkę
 • Bon Sodexo o wartości 1000 PLN na doposażenie pracowni w pomoce dydaktyczne

Szczegóły znajdziecie w zakładce PLEBISCYT.

Konkurs rodzinny „Nie wyrzucaj elektrośmieci do śmietnika” to nowość w programie! Nauczyciele edukują dzieci, zaś zadaniem dzieci będzie edukacja lokalnej społeczności o zakazie wyrzucania elektrośmieci do zwykłych śmietników. Na czym polega zadanie konkursowe? To proste, należy:

 • zrobić znak edukacyjny „Nie wyrzucaj elektrośmieci do śmietnika”,
 • zawiesić go w okolicy ogólnodostępnego śmietnika,
 • wgrać reportaż zdjęciowy z wykonania w/w zadań.

Reportaż zdjęciowy trzeba będzie wgrać na stronę programu www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl, w zakładce konkursowej. Konkurs startuje od 1 października 2021 r. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 lutego 2021 r. Laureatów poznamy 10 marca 2022 r. Jury nagrodzi 10 najciekawszych reportaży.

Zachęcamy koordynatorów do promocji konkursu wśród uczniów i ich rodziców.

Szczegóły znajdziecie w zakładce KONKURS.

Jak co roku, tuż przed wakacjami, rozstrzygamy konkurs realizowany w ramach programu. Czas pandemii i brak możliwości spełnienia wszystkich warunków, wymusił konieczność zmiany regulaminu konkursu, w wyniku której placówki nie były zobowiązane do organizacji drugiej zbiórki elektrośmieci. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a jury miało ręce pełne pracy i jak zwykle stało przed trudnym wyborem. Na wyróżnienie zasługują wszyscy uczestnicy!

Główną nagrodę tj. 10 500 punktów Funduszu Oświatowego do wykorzystania na dowolne pomoce dydaktyczne oraz bon Sodexo na 500 zł na doposażenie pracowni koordynatora programu otrzymało – Niepubliczne Przedszkole DANAPIS w Nowym Sączu.

Wyróżnienia tj. 2000 punktów Funduszu Oświatowego do wykorzystania na dowolne pomoce dydaktyczne oraz bon Sodexo na kwotę 200 zł na doposażenie pracowni koordynatora programu otrzymały:

 • Szkoła Podstawowa w Hejdyku
 • Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie
 • Zespół Szkół w Krośnie
 • Szkoła podstawowa nr 13 w Mysłowicach

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym placówkom! Cieszymy się z obecności przedszkoli w gronie laureatów tegorocznej edycji. Mimo, iż przedszkola zostały włączone do realizacji programu zaledwie trzy lata temu to świetnie odnajdują się w jego formule. Są też dowodem na to, nigdy nie jest za wcześnie na edukację w zakresie prawidłowego postępowania z elektrośmieciami.

Każdej placówce życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do nowego konkursu w roku szkolnym 2020/2021.

Pierwszy raz w ramach konkursu „Dzień bez elektrośmieci” przyznana została dodatkowa nagroda w formie WYRÓŻNIENIA SPECJALNEGO, które otrzymała: Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi. Serdecznie gratulujemy!