Dzieci chętnie przyswajają wiedzę na temat prawidłowego postępowania z elektrośmieciami. Uwielbiają zagadki, łamigłówki i rebusy na temat zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, dlatego też przygotowaliśmy nowy Zeszyt Ćwiczeń on-line, w dwóch wersjach – dla uczniów klas I-III oraz dla przedszkolaków. To narzędzie pozwoli kontynuować naukę w domu, w ciekawej, interaktywnej formie. Dostępny na www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl

Cykl 5 filmów edukacyjnych to nowość w naszym programie. Stanowi uzupełnienie kart pracy. Każdy z odcinków wyjaśnia inne zagadnienie: „Co kryje się pod nazwą elektrośmieci”, „Dlaczego elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci”, „Co zrobić, gdy elektrośmieci pojawią się w domu”, „Co to jest recykling i cykl życia elektrośmieci” i film podsumowujący pt. „Czy wiem wszystko o elektrośmieciach”. W filmach dzieci spotkają się z EkoGirl, która przeniesie je w Galaktykę na stację orbitalną, by wspólnie zrealizować ważną misję. Filmy dostępne są na www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl oraz na naszym kanale na YouTube.

O elektrośmieciach powstają filmy, opowiadania i…piosenki! To kolejna nowość w programie „Moje miasto bez elektrośmieci” tym razem dedykowana przedszkolakom. Piosenka „O elektrośmieciach” stanowi element scenariuszy zajęć dla najmłodszych.

To będzie HIT tego roku szkolnego!  Śpiewajmy razem!