Praca koordynatorów programu jest bardzo angażująca. Skoordynować należy wiele aktywności by móc aktywnie korzystać z Funduszu Oświatowego. Żeby ułatwić organizację pracy na Wasze ręce przekazujemy pakiet dla koordynatorów, w skład którego wchodzą:

  • kalendarz koordynatora
  • ekologiczny długopis
  • karty pracy do prowadzenia zajęć lekcyjnych

Jeśli jesteście nowymi Koordynatorami i nie posiadacie jeszcze segregatora prosimy przesłać e-mail na adres: szkola@mmbe.pl lub przedszkole@mmbe.pl. Zgłoszenie Koordynatora potwierdzimy e-mailem zwrotnym.

Tego jeszcze nie było! Największą nowością i hitem edycji jubileuszowej będzie przedstawienie teatralne „Eko-Drużyna. Misja Elektrośmieć!” zrealizowane specjalnie dla programu „Moje miasto bez elektrośmieci” przez Teatr Syrena. W przedstawieniu wystąpią: Natalia Kujawa, Sebastian Ziomek, Kornelia Raniszewska, Marek Grabiniok, Wojciech Stolorz, którzy wcielą się w członków Eko-Drużyny. Spektakl wyreżyserowała: Agnieszka Rose, zaś wspaniałą muzykę skomponował Tomasz Filipczak. To niezwykłe przedstawienie z kilku powodów. Po pierwsze, członkowie Eko-Drużyny będą mapetami animowanymi przez aktorów. Po drugie, przedstawienie będzie realizowane przez Eko-Teatr w eko-stylu. To oznacza, że scenografia do spektaklu powstała w całości z niepotrzebnych już elementów z teatralnych magazynów. Premiera stacjonarna spektaklu przewidziana jest na 13 października i rozpocznie obchody Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci. Zachęcamy wszystkie placówki do projekcji przedstawienia uczniom realizującym nasz program. Jakie przygody tym razem czekają na członków Eko-Drużyny? Dowiemy się tego w październiku. Spektakl zostanie udostępnione placówkom w wersji on-line za pośrednictwem strony programu www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl. Czas trwania przedstawienia – 45 minut.

Epidemia koronawirusa spowodowała zmiany w pracy zarówno przedszkoli, jak i szkół. Wiele placówek, mimo pandemii, nie zrezygnowało z realizacji programu. Edukowali i realizowali zbiórki, korzystając z narzędzi ułatwiających pracę zdalną: lekcje on-line, zeszyty ćwiczeń on-line, czy piosenki edukacyjnej „Ach te elektrośmiec”. Piosenka ta – zaledwie po 3 miesiącach od emisji uzyskała prawie 10 000 wyświetleń na YouTube. W bieżącym roku będą nowe elementy:

  • nowe karty pracy w zeszytach ćwiczeń on-line
  • quiz sprawdzający wiedzę uczniów

Wszystkie narzędzia dostępne będą dla przedszkoli i szkół od 1 października 2021 r.

Cykl 5 filmów edukacyjnych to nowość w naszym programie. Stanowi uzupełnienie kart pracy. Każdy z odcinków wyjaśnia inne zagadnienie: „Co kryje się pod nazwą elektrośmieci”, „Dlaczego elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci”, „Co zrobić, gdy elektrośmieci pojawią się w domu”, „Co to jest recykling i cykl życia elektrośmieci” i film podsumowujący pt. „Czy wiem wszystko o elektrośmieciach”. W filmach dzieci spotkają się z EkoGirl, która przeniesie je w Galaktykę na stację orbitalną, by wspólnie zrealizować ważną misję. Filmy dostępne są na www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl oraz na naszym kanale na YouTube.

O elektrośmieciach powstają filmy, opowiadania i…piosenki! To kolejna nowość w programie „Moje miasto bez elektrośmieci” tym razem dedykowana przedszkolakom. Piosenka „O elektrośmieciach” stanowi element scenariuszy zajęć dla najmłodszych.

To będzie HIT tego roku szkolnego!  Śpiewajmy razem!