Przedstawienie „Eko-Drużyna. Misja Elektro-śmieć!” powstało z okazji jubileuszu 10-lecia programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.

To pierwszy w Polsce spektakl teatralny uczący prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Został zrealizowany we współpracy z Teatrem Syrena w Warszawie.

Premiera przedstawienia

7 czerwca odbył się długo oczekiwany pokaz premierowy z udziałem zaproszonych Gości. Podczas premiery wręczone zostały statuetki laureatom plebiscytu „Koordynator Dekady” programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Nagrody wręczył przedstawiciel Organizatora programu – Grzegorz Skrzypczak, Prezes Zarządu ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz Anna Podsiadło – Koordynator programu.

Bezpłatne seanse dla placówek

Jakie przygody spotkały członków Eko-Drużyny? Wybrane placówki realizujące program miały okazję dowiedzieć się tego biorąc udział w bezpłatnych seansach. Odbyły się one w dniach 8-9 czerwca. Łącznie gościliśmy  ponad 1000 dzieci z lokalnych przedszkoli i szkół podstawowych.

PAMIĘTAJ! Twoja klasa nie widziała jeszcze przedstawienia? Nic straconego! Zorganizuj seans! Wykorzystaj film z przedstawienia, który dostępny jest na naszym kanale youtube: https://www.youtube.com/watch?v=z36eFuoiSRY&t=352s&ab_channel=MMBE

Pakiet edukacyjny programu to nie tylko scenariusze lekcyjne z kartami pracy. To wiele niestandardowych form, które możecie znaleźć na stronie programu. Poza filmem z przedstawienia teatralnego „Eko-Drużna. Misja Elektrośmieć” do Waszej dyspozycji są także piosenka „Ach te elektrośmieci”, narzędzia on-line, takie jak: zeszyty ćwiczeń, quiz sprawdzający wiedzę uczniów, filmy edukacyjne. Tegoroczne nowości to:

  • słuchowiska „Super misja Eko-Drużyny”
  • bajka dla przedszkolaków „Eko-Drużyna na tropie elektrośmieci”

Słuchowiska nagrała dla Was nasza Eko-Drużna z Teatru Syrena. Autorami obu nowości jest zaś Anna Paszkiewicz, znana autorka książek dla dzieci (m.in. Abstrakciki; Marzenie; Detektyw Bzik; Pafnucy, Ostatni smok; O pewnym smoku, a nawet kilku). Zachęcamy do korzystania.

To szansa, by w ciekawy sposób nauczyć dzieci: Co to są elektrośmieci? Dlaczego elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci? Będą też widziały, co zrobić, gdy w domu spotkają elektrośmiecia.

Pamiętaj! Inne materiały możesz znaleźć >>> TUTAJ 

 

Cykl 5 filmów edukacyjnych to nowość w naszym programie. Stanowi uzupełnienie kart pracy. Każdy z odcinków wyjaśnia inne zagadnienie: „Co kryje się pod nazwą elektrośmieci”, „Dlaczego elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci”, „Co zrobić, gdy elektrośmieci pojawią się w domu”, „Co to jest recykling i cykl życia elektrośmieci” i film podsumowujący pt. „Czy wiem wszystko o elektrośmieciach”. W filmach dzieci spotkają się z EkoGirl, która przeniesie je w Galaktykę na stację orbitalną, by wspólnie zrealizować ważną misję. Filmy dostępne są na www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl oraz na naszym kanale na YouTube.