O elektrośmieciach powstają filmy, opowiadania i…piosenki! To kolejna nowość w programie „Moje miasto bez elektrośmieci” tym razem dedykowana przedszkolakom. Piosenka „O elektrośmieciach” stanowi element scenariuszy zajęć dla najmłodszych.

To będzie HIT tego roku szkolnego!  Śpiewajmy razem!

 

 

Oferta specjalna. Wspierając placówki w przygotowaniach do bezpiecznego powrotu do nauczania stacjonarnego, przygotowaliśmy zestawy ochrony przed koronawirusem zawierające: maski na twarz, przyłbice, płyny do dezynfekcji czy maty podłogowe do dezynfekcji obuwia. Otrzymać je można wymieniając punkty Funduszu Oświatowego.

W maju br. przeprowadziliśmy ankietę programową wśród Koordynatorów odpowiedzialnych za realizację programu „Moje miasto bez elektrośmieci” w szkołach i przedszkolach. Ankieta była anonimowa i zawierała 5 pytań zamkniętych i 1 pytanie otwarte. Cieszy nas fakt, iż placówki potwierdziły, że chętnie uczestniczą w programie i uważają, że program powinien być kontynuowany. Kluczowym zainteresowaniem szkół i przedszkoli jest także Fundusz Oświatowy,
z którego bardzo chętnie korzystają, choć niektórzy już boją się, że w okolicy trudno będzie znaleźć elektrośmieci, bo tak aktywnie prowadzili zbiórki:-). Większość placówek jest zadowolonych z dotychczasowej formuły konkursu, aczkolwiek, chętnie widziałyby go jako konkurs plastyczny, fotograficzny czy rywalizację on-line.

Dziękujemy wszystkim Koordynatorom za udział w Ankiecie. Wszystkie odpowiedzi są dla nas bardzo cenne i posłużą w dalszym rozwoju programu.

Przyjrzyjmy się szczegółowym wynikom Ankiety: