Przedstawienie „Eko-Drużyna. Misja Elektro-śmieć!” powstało z okazji jubileuszu 10-lecia programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.

To pierwszy w Polsce spektakl teatralny uczący prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Został zrealizowany we współpracy z Teatrem Syrena w Warszawie.

Premiera przedstawienia

7 czerwca odbył się długo oczekiwany pokaz premierowy z udziałem zaproszonych Gości. Podczas premiery wręczone zostały statuetki laureatom plebiscytu „Koordynator Dekady” programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Nagrody wręczył przedstawiciel Organizatora programu – Grzegorz Skrzypczak, Prezes Zarządu ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz Anna Podsiadło – Koordynator programu.

Bezpłatne seanse dla placówek

Jakie przygody spotkały członków Eko-Drużyny? Wybrane placówki realizujące program miały okazję dowiedzieć się tego biorąc udział w bezpłatnych seansach. Odbyły się one w dniach 8-9 czerwca. Łącznie gościliśmy  ponad 1000 dzieci z lokalnych przedszkoli i szkół podstawowych.

PAMIĘTAJ! Twoja klasa nie widziała jeszcze przedstawienia? Nic straconego! Zorganizuj seans! Wykorzystaj film z przedstawienia, który dostępny jest na naszym kanale youtube: https://www.youtube.com/watch?v=z36eFuoiSRY&t=352s&ab_channel=MMBE

W tym roku, już po raz kolejny, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Wydarzenie przypada na 13 października. Warto już wcześniej rozpocząć przygotowania, by w tym dniu podkreślić uczniom i przedszkolakom istotę prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym i to nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok. Relacje z Wydarzenia można zamieścić na Mapie EkoDziałań, by pokazać innym swoje pomyły i inicjatywę. Z pewnością posłużą jako inspiracja do innych działań, a może też zachęcą inne placówki do aktywnego włączenia się do programu „Moje Miasto bez Elektrośmieci”

Szczegóły dotyczące obchodów Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci dostępne są na www.dzienbezelektrosmieci.pl